Sztukateria gipsowa

Sztukateria gipsowa jest wyrabiana z gipsu lub stiuku, będącego imitacją marmuru, z domieszką pyłu marmurowego lub drobnoziarnistego piasku.

Ze względu na spory ciężar jest ona spajana z podłożem za pomocą kleju gipsowego bądź gipsu szpachlowego. To uniwersalne spoiwo do prac remontowych i montażu prefabrykatów gipsowych. Najcięższe elementy sztukaterii gipsowej mocujemy korzystając z kołków rozporowych. Sztukaterię można pokryć farbą emulsyjną, akrylową bądź silikatami. Jej powierzchnia powinna zostać najpierw zagruntowana, a po wypchnięciu gruntu dopiero można ją pomalować. Jeśli jest taka koniczność, powtarzamy malowanie. W przypadku innych farb niż emulsyjna czy akrylowa powinniśmy wykonać próbę na kawałku elementu. W ofercie sztukaterii gipsowej dostępne są m.in. gzymsy podsufitowe, dekoracyjne listwy sufitowe, kolumny i pilastry oraz gzymsy i obudowy kominkowe.

Sztukateria gipsowa

Sztukateria gipsowa jest wyrabiana z gipsu lub stiuku, będącego imitacją marmuru, z domieszką pyłu marmurowego lub drobnoziarnistego piasku.

Ze względu na spory ciężar jest ona spajana z podłożem za pomocą kleju gipsowego bądź gipsu szpachlowego. To uniwersalne spoiwo do prac remontowych i montażu prefabrykatów gipsowych. Najcięższe elementy sztukaterii gipsowej mocujemy korzystając z kołków rozporowych.

Sztukaterię można pokryć farbą emulsyjną, akrylową bądź silikatami. Jej powierzchnia powinna zostać najpierw zagruntowana, a po wypchnięciu gruntu dopiero można ją pomalować. Jeśli jest taka koniczność, powtarzamy malowanie. W przypadku innych farb niż emulsyjna czy akrylowa powinniśmy wykonać próbę na kawałku elementu.

W ofercie sztukaterii gipsowej dostępne są m.in. gzymsy podsufitowe (http://sztukateria.szczecin.pl/gzymsy-podsufitowe.html), dekoracyjne listwy sufitowe, kolumny i pilastry oraz gzymsy i obudowy kominkowe (http://sztukateria.szczecin.pl/kominki1.html).