Sztukateria Styropianowa

W ofercie naszej firmy znajduje się prosta w instalacji sztukateria styropianowa

Jak będzie wyglądał Twój dom z zewnątrz?

Kiedy już zadbaliście o odpowiedni klimat i wygląd wnętrz domu, pora pomyśleć o jego elewacji. To, jak się dom prezentuje z zewnątrz ma duże znaczenie. Wasi Goście, zanim przekroczą próg domu, najpierw zobaczą go z zewnątrz. Wy sami również będziecie co dzień go oglądać. Dlatego warto zainwestować w wykończenia, które nadadzą budynkowi niepowtarzalny charakter. Dzięki takim elementom dekoracyjnym jak bonie elewacyjne, listwy, gzymsy, kolumny, zworniki i inne ozdobne detale Wasz dom stanie się wyjątkowym i pełnym wdzięku miejscem.    

Dziś wszystkie domy wyglądają podobnie, a przecież tak niewiele trzeba, by się wyróżnić. Wystarczą te piękne, stylowe ozdoby, by dom prezentował się zupełnie inaczej. Zewnętrzna sztukateria może bardzo powiedzieć o mieszkańcach danego budynku i ich guście.  

Wybierając sztukaterię wokół drzwi, okien, czy gzymsów, cokołów (np. oprawy okienne) oraz innych elementów ozdobnych, warto się chwilę zastanowić nad ilością dodawanych ozdób. Różne style architektoniczne wymagają różnego wykończenia.  Można zacząć od podstawowych elementów, a jeśli stwierdzimy, że wciąż czegoś brakuje – możemy dodawać kolejne. Nie ma ograniczeń co do rozbudowy sztukaterii – poza własną wyobraźnią i gustem.   

Przy wyborze sztukaterii elewacyjnej warto również zwrócić uwagę na kolory. Subtelny wygląd budynku zapewni nam dobór takiego samego koloru sztukaterii i ścian. Niektórzy być może będą woleli postawić na kontrasty np. biel i szary. Zdecydowany efekt można uzyskać dzięki wyrazistym kolorom, które podkreślą eleganckie ozdoby dekoracyjne.

Sztukateria styropianowa – tańsza alternatywa dla sztukaterii gipsowej, drewnianej, poliuretanowej i betonowej

Nie każdy wie, że sztukateria styropianowa jest dziś najtańszym zewnętrznym materiałem dekoracyjnym. Do tego ozdoby elewacyjne na elewacje i do wnętrz są łatwe w montażu – poradzą z nią sobie nawet początkujący. Nasze powlekane sztukaterie dodadzą każdemu budynkowi wyjątkowego piękna i luksusu – bez konieczności wykładania dużych środków.

Proponowane przez nas profile elewacyjne przeznaczone są do montażu w klimacie europejskim. Dzięki temu są wytrzymałe na zmiany temperatury, działanie promieni słonecznych oraz deszczu, śniegu i lodu. Produkty objęte są 5-letnią gwarancją.

Technologia: Nasze profile wykonane są z rdzenia styropianowego (mocno zagęszczony styropian EPS 200) oraz podwójnej warstwy wierzchniej (cementowo-polimerowej):

Sztukateria styropianowa firmy ENPS jest precyzyjnie pokrywana elastyczną masą o jednakowej grubości z zachowaniem wyraźnych krawędzi elementów. Elementy te są przeznaczone do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, bez konieczności zabezpieczenia ich gruntami budowlanymi. Na zewnętrz można malować sztukaterię farbami elewacyjnymi, a wewnątrz – każdymi.  Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy wiele gotowych wzorów profili, wykonujemy też profile na indywidualne zamówienie. Zajmujemy się również renowacją i rekonstrukcją sztukaterii na podstawie zdjęć bądź dostarczonych próbek.
Profile ENPS są produkowane w długościach standardowych 1,5 metra. Produkujemy styropianowe listwy, gzymsy, pilastry, kolumny, bazy kolumn, zworniki, łuki, cokoły, podparapetniki, kapitele i wiele innych atrakcyjnych elementów.
Nasze listwy są łatwe w montażu, który nie zabiera dużo czasu. Można je ciąć piłą ręczną w miejscu pracy i przyklejać za pomocą klejów budowlanych.